elektrostymulator mięśni

Elektrostymulator mięśni – EMS urządzenie

Elektrostymulator mięśni to urządzenie mające na celu poprawienie sprawności fizycznej i sylwetki. Podczas stosowania urządzenia EMS mięśnie są wprawiane w intensywne drganie, co zmusza je do większego niż zazwyczaj wysiłku i tym samym wpływa na ich wzmocnienie. Elektrostymulator mięśni ma wpływ nie tylko na zwiększenie siły mięśni, ale również zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej zalegającej w ciele co może przynieść pozytywne rezultaty w kształtowaniu sylwetki.

Zabieg urządzeniem EMS – jakie są korzyści?

Zabieg EMS ujędrnia skórę, podnosi pośladki, rozbudowuje masę mięśniową. Zabieg trwający 20 minut przynosi podobne rezultaty jak trwający dwa razy dłużej trening fizyczny. Jest to więc doskonały sposób na oszczędzenie czasu przy utrzymaniu dobrej formy fizycznej. Treningi przy użyciu urządzenia EMS nie są wymagające fizycznie i mogą być dobrą formą treningu nawet dla osób, które nie mają dużych doświadczeń sportowych.

Elektrostymulator mięśni posiada również inne ciekawe formy zastosowania. Może być przydatnym narzędziem dla osób z potrzebą regeneracji uszkodzonych komórek. Trening z tym urządzeniem może ułatwić powrót do treningów sportowych po kontuzji lub innych problemach zdrowotnych.

Zobacz urządzenie do treningu EMS

Elektrostymulator mięśni – jak działa?

Elektrostymulator mięśni działa na zasadzie sztucznego generowania impulsów elektrycznych. Impulsy są następnie przesyłane do połączeń nerwowych, skąd trafiają do mózgu. Mózg nie jest w stanie odróżnić ich od impulsów naturalnych.

Tym sposobem mięśnie są zmuszane do kurczenia się i napinania, co przynosi podobny efekt jak napinanie mięśni podczas ćwiczeń fizycznych. Różnica polega na tym, że podczas treningu przy pomocy urządzenia EMS do pracy mięśni dochodzi wielokrotnie więcej niż podczas klasycznej formy treningu.

Urządzenia EMS posiadają wiele zaawansowanych funkcji takich jak różnorodne wbudowane programy. Dzięki temu dostosowuje sposób swojego działania do potrzeb użytkownika. Tryby uwzględniają takie kwestie jak na przykład partia ciała, nad którą chce się popracować.

Urządzenie EMS – skuteczność działania

Aby treningi przy pomocy urządzenia EMS przynosiły pożądane efekty, warto połączyć je z innymi istotnymi elementami zdrowego trybu życia. Spalanie tkanki tłuszczowej będzie możliwe przy zastosowaniu odpowiedniej, zbilansowanej diety. Warto również zwrócić uwagę na regularne nawadnianie oraz odpowiednią ilość snu i odpoczynku. Niebagatelne znaczenie ma również systematyczność treningów.