fotelik przodem i tyłem

Fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy – przykładowe modele

Podróżowanie z małym dzieckiem niejednokrotnie jest dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy decydują się na taką podróż. Kluczowym jest przygotowanie całego zestawu potrzebnych rzeczy – jedzenia, picia, pieluszek, chusteczek, zabawek i wielu innych rzeczy, które zawsze mogą się przydać w drodze. Jeszcze ważniejszym aspektem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżowania pociechy. Niezależnie od wybranego środka transportu maluch powinien zostać umieszczony w bezpiecznym miejscu, jakim jest fotelik.  

Fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy dla dziecka 

Gdy rodzice zdecydują się na podróż samochodem z pomocą przychodzi fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy. Fotelik taki musi zostać wybrany z zachowaniem najwyższej staranności i dokładności, ponieważ jest odpowiedzialny za bezpieczne przewiezienie malucha oraz za jego komfort.

Opcji fotelików do wyboru jest bardzo wiele, jednakże fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w położeniu przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Zapewni bezpieczeństwo przejazdu maluszka i spokój rodziców w nawet najdalszej podróży. Choć fotelik nadaje się do zamontowanie zgodnie z kierunkiem jazdy i naprzeciw HTS BeSafe zaleca, aby dzieci używały fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, najlepiej do osiągnięcia wieku 4 lat. 

Jaki fotelik dla dziecka wybrać? 

Wybór odpowiedniego fotelika zależy od bardzo wielu zmiennych. Do najważniejszych należy wiek dziecka oraz jego waga, również zależna od wieku. Fotelik dla malucha przodem i tyłem do kierunku jazdy przeznaczony jest dla dzieci o wadze w przedziale 0-18 kg i 0-25 kg lub w wieku od ok. 6 miesięcy do 4 lub 5 lat.

Ważne by te kryteria dopasować do wagi i wieku malucha, nieodpowiednio dobrany fotelik może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, z czego z pewnością zdają sobie sprawę rodzice. Odpowiednio dobrany fotelik to jednak połowa sukcesu, konieczne jest odpowiednie zamontowanie go w samochodzie. Tylko dobrze zapięty fotelik zapewni bezpieczeństwo malucha w trakcie całej podróży. Dodatkowo uspokoi to rodziców i pozwoli im na skupienie się na bezpiecznym dotarciu do celu.  

Zobacz na: https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-malucha