otulacze dla noworodków

Dlaczego warto postawić na otulacze dla dzieci?

Czym są otulacze Swaddle Up dla noworodków i jakie są jego korzyści dla dziecka?

Otulacze to bez wątpienia jedne z ważniejsze wyprawkowych gadżetów każdego przyszłego rodzica. Możemy się zastanawiać czy warto się w niego zaopatrzyć, czy też możemy sobie darować taki zakup. Biorąc pod uwagę pozycje noworodka w łonie matki, możemy przypuszczać, że taki otulacz może nam się przydać. Na rynku mamy dostępne różne rodzaje, różnych marek. Różnią się ceną, jakością wykonania, czy użytymi materiałami. Który zatem będzie wart naszej uwagi? Możemy przyjrzeć się otulaczowi Swaddle Up bliżej.

Pierwszy etap trzy etapowego systemu snu zaproponowany przez australijską markę Love To Dream to otulanie, które zalecane dla niemowląt od urodzenia do około 4 msc życia. Otulacz zawsze dobieramy do wagi dziecka, nie do jego wieku. Najważniejszą rzeczą, jaką gwarantują otulacze dla najmłodszych to fakt, że dziecko może poczuć się jak w łonie matki, przez co czują bezpieczniej. Śpią lepiej i spokojniej, co przyczynia się również do lepszego snu rodziców.

Dlaczego akurat Swaddle Up?

Otulacze te, w przeciwieństwie do innych marek, mają specjalnie wyprofilowany kształt, dzięki któremu dziecko może trzymać rączki w górze, co z kolei pozwala na samouspokojenie się dziecka poprzez np. ssanie kciuka czy pocieranie twarzy. Mamy do wyboru różne warianty wagowe czy kolorystyczne.

Model ten jest bardzo łatwy w użyciu, a zmiana pieluszki nie wymaga od nas rozbierania malucha z otulacza, ponieważ posiada on dwukierunkowy zamek, dzięki któremu szybko i sprawnie pozbędziemy się brudnej pieluszki.

Kolejnym ogromnym atutem jest fakt, że otulacze zdobyły certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawu Biodrowego, dzięki któremu mamy pewność, że nie zrobi naszemu dziecku krzywdy nieprawidłowym otulaniem.

Wykonanie to tylko jedna warstwa tkaniny co eliminuje problem pocenia się i przegrzania dziecka, zwłaszcza w te ciepłe miesiące.

Zatem czy warto kupić otulacz dla noworodka?

Chyba już możemy sobie odpowiedzieć na to pytanie, że tak. Zdecydowanie warto. Zapewniamy tym samym naszemu dziecku uczucie bezpieczeństwa, jakie zna z łona matki i przedłużamy je o kolejne miesiące, dzięki czemu dziecku łatwiej będzie zaakceptować nową rzeczywistość, jaką jest pojawienie się na świecie.