przechowywanie mleka matki

Przechowywanie mleka matki – skuteczne sposoby

Karmienie piersią to cudowna przygoda, czasem nie jest ona łatwą drogą, ale każda kropla mleka mamy wzmacnia odporność i dostarcza przeciwciał dziecku. Mleko mamy to dar natury, który dzięki miłości i bliskości możemy przekazać maluszkowi. Są jednak sytuacje, kiedy mama potrzebuje chwili dla siebie. Wtedy ważne jest odpowiednie przechowywanie mleka matki.

Torebka do przechowywania pokarmu

Czasem mogą pojawić się poranienia na piersi i wywoływać ból przy karmieniu, potrzebuje wyjść z domu i w takim przypadku nasuwa się pytanie co zrobić, żeby inna osoba lub bez konieczności podania piersi można było nakarmić maluszka mlekiem mamy.

Na ratunek może przyjść laktator i odciągnięcie pokarmu, a nadmiar warto zamrozić na później. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w torebki do przechowywania pokarmu.

Nadmiar pokarmu wystarczy odciągnąć i przelać do torebeczki na, której zapisujemy datę odciągnięcia i mrozimy. W łatwy sposób gdy potrzebujemy nakarmić maluszka, po prostu wyjmujemy torebeczkę z zamrażalki czekamy aż osiągnie temperaturę pokojową i karmimy dziecko.

Na stronie www.nanobebe.pl znajdziemy idealne torebki do przechowywania pokarmu.

Przechowywanie mleka matki

Innowacyjność tych torebek sprawia, że pokarm szybciej się schładza dzięki czemu unikamy namnażania się niepotrzebnych bakterii, a gdy chcemy odmrozić pokarm sprawiają, że równomiernie się rozmraża dzięki czemu pokarm zachowuje swoje składniki odżywcze. Przechowywanie mleka matki odbywa się we właściwy sposób.

Dodatkowym atutem jest w zestawie organizer, który pozwala nam zachować porządek w zamrażalce i mamy łatwy dostęp do przygotowanej porcji mleka. Jeśli nie chcemy zapisywać dat na torebeczkach możemy przyjąć prostą zasadę. Do organizera wkładamy od góry torebeczki i pierwszą włożoną wyjmujemy jako pierwszą. Dzięki temu wiemy, które torebeczki są tymi zamrożonymi jako pierwsze i nie mamy problemu z szukaniem dat na opakowaniu.

Dodatkowe atuty torebeczek nanobebe to podwójny zamek strunowy oraz mocny plastik dzięki czemu mleko mamy jest bezpieczne i nie przecieka. Najważniejsze jednak w przypadku kontaktu z żywością jest to, że torebki mają Pozytywną Opinie Instytutu Matki i Dziecka.

Torebeczki można kupić w dwóch wariantach na start organizer + 25 torebeczek, a drugi wariant to 50 torebeczek.