metalowe szafy kartotekowe

Metalowa szafa kartotekowa nie tylko do biura

Różne szczeble administracji mają do dyspozycji metalowe szafy na kartoteki. Wspominając o szafkach na akta myślimy zazwyczaj o bibliotekach, ale nie tylko tam stosuje się systemy archiwizacji. Główną zaletą stosowania specjalnych szafek na dokumenty jest możliwość szybkiego znalezienia potrzebnych informacji.

Poszukiwanie informacji na temat szaf

Szybkie znalezienie pliku nie jest zazwyczaj najłatwiejszym zadaniem, jeśli w biurze nie ma systemu segregacji. Wyszukiwanie danych może być łatwiejsze po zainstalowaniu specjalnej szafy na dokumenty.

Szuflady szafki na kartoteki wyposażone są w specjalne prowadnice. Rozciągają się na całą długość, umożliwiając pełny dostęp do najbardziej odległych dokumentów.

Wewnętrzna przestrzeń szuflad może być wyposażona w dowolną ilość indywidualnych przegródek. W porządku alfabetycznym lub według daty, łatwo jest znaleźć potrzebne dane. Oszczędza to nie tylko czas, ale i nerwy pracowników. Zaawansowany system wyszukiwania danych ułatwia zorganizowanie efektywnej pracy biurowej.

Dokumenty mogą być przechowywane w różnych formatach.

Metalowa szafa na kartoteki jest niezbędna w każdej firmie. Szafy kartotekowe dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od działalności organizacji.

Na przykład, biuro projektowe może potrzebować przechowywać rysunki w dużym formacie. Dla tego typu dokumentów dostępne są szafy kartotekowe z bardzo długimi szufladami.

Szafa kartotekowa – jak to wygląda ?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem szafki na dokumenty, najlepszą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest rzeczywisty wygląd szafki. Lite drewno z pewnością wygląda bogato i bezsprzecznie pięknie, ale ile mamy biur z takim wnętrzem. Styl ten jest obecnie bardziej nowoczesny i praktyczny, a metalowa szafka kartotekowa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego biura.

Szafy kartotekowe z płyt wiórowych lub pilśniowych są tańsze, ale nie tak trwałe jak szafy metalowe. Specjalna technika malowania proszkowego zapobiega ścieraniu się powierzchni, nawet przy ciągłym użytkowaniu.

Dalsze korzyści szaf na kartoteki

Szafy metalowe są w pełni zgodne z przepisami przeciwpożarowymi. Metal jest niepalny i działa jak bariera pomiędzy ogniem a dokumentami.

Bezpieczeństwo danych jest sprawą oczywistą, dlatego szafy metalowe wyposażone są w niezawodne zamki. Do takiego pudełka trudno się włamać. W zależności od klasy bezpieczeństwa zamki mogą być typu zapadkowego, skarbcowego lub cylindrycznego.