zabudowa bliźniacza projekt

Domy w zabudowie bliźniaczej – skąd projekt?

Tego typu budynki są bardzo charakterystyczne i nie sposób pomylić ich z niczym innym, chodzi oczywiście o domy w zabudowie bliźniaczej. Ich cechą charakterystyczną jest tzw. ślepa ściana. Dzięki obecności takie ściany można połączyć ze sobą dwa domy, które stanowią swoje lustrzane odbicia.

Domy w zabudowie bliźniaczej to bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwala bowiem podzielić koszt zakupu działki na pół, przy jednoczesnych zachowaniu wszystkich zalet mieszkania w domu jednorodzinnym.

Jakie domy można przystosować do zabudowy bliźniaczej?

Bardzo ważnym jeśli chodzi o domy w zabudowie bliźniaczej jest aby miały one jednakowe wykończenie. Różna elewacja na poszczególnych częściach domu nie będą wyglądały atrakcyjnie, nawet niewielkie różnice będą psuły harmonijność całego projektu.

Nie wszystkie domy nadają się do zbliźniaczenia. Z całą pewnością jako domy w zabudowie bliźniaczej sprawdzą się domy, które mają użytkowe poddasze oraz dwuspadowy dach, gdzie kalenica będzie prostopadła do podłogi. Tego typu domy można łatwo doświetlić montując okna w dachu. Rozmiar domu nie ma znaczenia. Jako domy w zabudowie bliźniaczej można projektować zarówno domy małe, jak i duże. Popularną opcją jest łączenie domów garażem, dzięki temu projekt nie wymaga dużych zmian.

Dla kogo dom w zabudowie bliźniaczej?

Domy w zabudowie bliźniaczej – projekty tego typu to znakomite rozwiązanie dla dużych rodzin, które z jakichś powodów chcą mieszkać razem. Sprawdzi się ono również w przypadku osób, które chciałby zmniejszyć koszt zakupu działki. Jeśli zdecydują się oni na bliźniaka to będzie on dzielony przez pół.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że domy w zabudowie bliźniaczej nie dają już takie poczucia prywatności jak samodzielny dom na działce, ale zawsze jest to rozwiązanie bardziej komfortowe niż mieszkanie w bloku. Ze względu na niewielkie rozmiary działek budowlanych, budowa domu bliźniaka to również świetnie rozwiązanie dla osób, które posiadają niewielkie, sąsiadujące ze sobą działki. Często w takim przypadku pojawiają się problemy z zachowaniem odległości. Domy w zabudowie bliźniaczej nie podlegają takim ograniczeniom, więc problem rozwiązany.