preparat na stawy

Skuteczne preparaty na stawy i kości

Dbanie o stawy i kości to coś, co szczególnie przydaje się osobom aktywnym fizycznie, które bardzo eksploatują stawy, na przykład częstymi biegami czy ogólnie treningami, gdzie kolana są aktywnie używane. Stawy i kości również tracą nieco na sile wraz z wiekiem.

Suplementy na kości i stawy to preparaty, które świetnie sprawdzą się w codziennym funkcjonowaniu.

Ich łykanie nie jest skomplikowane, a zdecydowanie mogą poprawić jakość życia. Witaminowe preparaty pomogą zachowań kości i stawy jak najdłużej w jak najlepszym stanie, opóźnią pojawienie się wszelkich patologicznych schorzeń.

Naturalny skład preparatów nie obciąża dodatkowo organizmu, nie jest wyzwaniem dla wątroby, co jest szczególnie istotne dla osób w podeszłym wieku, u których lista przyjmowanych leków stale się wydłuża, a przyjmowanie nadmiernej liczby leków również może mieć negatywne skutki.

Bóle kości i stawów u osób w podeszłym wieku.

Bóle stawów często dotyczą ludzi w podeszłym wieku, a do głównych przyczyn tych schorzeń należeć mogą: choroba zwyrodnieniowa, zapalne choroby tkanki łącznej, zespoły paranowotworowe czy reumatyzm tkanek miękkich (w tym wymienić można chociażby zespół kanału nadgarstka czy torbiel Bakera).

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęściej występująca choroba tego typu, która powoduje ból. Im starszy wiek, tym wyższe prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Osoby starsze mają ograniczoną mobilność, a doskwierający im ból kości i stawów dodatkowo obniża komfort przemieszczania się.

Naturalne preparaty na stawy.

Na problemy ze stawami świetnie sprawdzają się preparaty zawierające kolagen, które mają postać granulatu do sporządzenia zawiesiny doustnej, kapsułek lub gotowych ampułek z płynem. Przeważnie suplementy tego rodzaju zawierają hydrolizat kolagenu – jest to syntetyczny kolagen w postaci żelatyny (białko+aminokwasy), dostępne są również produkty zawierające kolagen, który naturalnie pozyskuje się z ryb.

Na ból stawów poleca się też kwas hialuronowy stosowany doustnie lub przy pomocy iniekcji dostawowych. W celu utrzymania zdrowych i mocnych kości zwykle stosuje się takie preparaty jak: wapń, witamina D3 oraz witamina K.

Zobacz suplementy diety na stawy: https://strefamocy.pl/pl/41-ochrona-stawow