pomoc drogowa brzeg

Pomoc drogowa czy laweta?

Usterka samochodu uniemożliwiająca dalszą jazdę zdarzyć może się każdemu z nas. O ile stosunkowo niewielkim problemem jest sytuacja, gdy samochód odmówi posłuszeństwo koło naszego domu lub w jego bezpośredniej bliskości tak awaria z dala od miejsce zamieszkania może okazać się dość problematyczna.

W tego typu sytuacjach zwykle jedyną nadzieją jest telefon do specjalistycznej firmy oferującej ratunek w tego typu sytuacjach. Nie każdy zdaję sobie jednak sprawę, iż pomoc drogowa i firma świadcząca usługi holownicza, mimo iż działają w tej samej branży posiadają nieco inny zakres usług.

Kiedy warto zadzwonić po pomoc drogową?

Jeszcze przed wykonaniem telefonu warto zastanowić się, jakiej pomocy potrzebujemy oraz co jest przyczyną naszego nieplanowanego postoju. Z wyżej wymienionych to właśnie pomoc drogowa posiada szerszy zakres prac „w terenie”.

Zwykle w tego typu firmach pracują wykwalifikowani mechanicy potrafiący poradzić sobie z typowymi, drobnymi usterkami bez potrzeby odholowania pojazdu. Przetransportowanie pojazdu do warsztatu przez pomoc drogową jest oczywiście możliwe w sytuacji, gdy potrzebna jest bardziej specjalistyczna naprawa.

Dodatkowo firmy tego typu zajmują się także dowozem paliwa, uruchamianiem samochodu w przypadku rozładowania akumulatora, wyciąganiem pojazdów czy ich zabezpieczeniem po wypadku.

Holowanie – kiedy może okazać się lepszą alternatywą?

Usługa autoholowania ma za to o wiele bardziej sprecyzowane zakres działania. Zwykle ogranicza się ono do odholowania pojazdu to wskazanego przez właściciela miejsca.

Opcja ta zwykle brana jest pod uwagę w sytuacji, gdy sami wiemy, iż usterka jest na tyle poważna, iż naprawa jej przy drodze nie ma najmniejszego sensu lub jeśli zależy nam, aby naprawiać samochód jedynie w punktach ASO lub w jakimś konkretnym warsztacie samochodowym.

A co w sytuacji, gdy nie mamy pewności?

Jako iż firm świadczących tego typu usług jest na rynku coraz więcej, wiele z nich decyduje się na łączenie zakresu usług pomocy drogowej z autolawetą.

Co więcej, zwykle tego typu firmy znajdziemy praktycznie w każdym większym polskim mieście. Niezależnie od tego czy będzie nam potrzebna pomoc drogowa Brzeg, Opole, Oleśnica czy Nysa bez trudu odnajdziemy firmę świadczącą takie usługi w jednym z tych miast. Dzięki temu koszt pomocy nie powinien być zwykle zbyt wygórowany. (Więcej znajdziesz tutaj: http://pomocdrogowa-olawa.pl)