praca kierowcy w Niemczech

Praca C E Niemcy – co warto wiedzieć

Praca jako kierowca ciężarówki w Europie to niedroga opcja dla tych, którzy mają doświadczenie i minimalną znajomość języka. Praca kierowców jest dobrze płatna, doceniani są dobrzy fachowcy. Co należy zrobić, aby znaleźć pracę w UE i jakie pułapki mogą się pojawić?

Jak cudzoziemiec może znaleźć pracę jako kierowca międzynarodowy?

Polacy są często zainteresowani pracą kierowcy międzynarodowego.
Powody są proste: doświadczony kierowca C+E w Niemczech zarabia dobre pieniądze i nie musi studiować przez wiele lat, jak lekarz, ani uczyć się specyfiki kraju, jak prawnik, a jego znajomość języka może być minimalna.
Nie jest to jednak praca łatwa, a nowicjusz za granicą może napotkać różnego rodzaju trudności.

Jakie kraje potrzebują kierowców C E ?

Najczęściej wybierane są Polska i Niemcy. Za nimi plasują się Czechy, Litwa, Holandia, Norwegia i Dania. Poszukiwani są również kierowcy w Finlandii, Szwecji, Słowacji i innych krajach europejskich.

W Niemczech kierowca C+E, co do zasady są bardziej atrakcyjne stawki i ogólne warunki, ale bardziej rygorystyczne wymagania. W szczególności należy uczęszczać do niemieckiej szkoły jazdy w języku niemieckim.

Kierowca C E Niemcy – dostępne miejsca pracy

Obcokrajowcom stosunkowo łatwo jest dostać się do tych zawodów. Większość krajów europejskich odczuwa brak kierowców, ponieważ gospodarka się rozwija, ale w samych krajach europejskich nie ma tak wielu ludzi, którzy chcą spędzić kilka dni i nocy w taksówce.

Najbardziej poszukiwani kierowcy ciężarówek są w budownictwie, przemyśle, rolnictwie, handlu i logistyce.

„Europa i Ameryka mają ogromny niedobór kierowców, jest on znacznie większy niż w Polsce.

W Europie człowiek może wykonać prostą pracę – być kasjerem lub ochroniarzem – i otrzymać odpowiednie pieniądze, wystarczające na utrzymanie rodziny i mniej lub bardziej przyzwoite życie. W Polsce w tak „prostej” pozycji nie będziesz żył, ale jakoś przeżyjesz. Dlatego wielu w Polsce jest gotowych udać się jako kierowcy do zagranicznych firm ”.

Jak szukać pracy dla kierowcy w Niemczech?

To jest najważniejsze pytanie. Najprostszym sposobem jest zrobienie tego samemu: zazwyczaj oferty pracy są zamieszczane w Internecie, a w tym artykule przedstawiamy listę stron internetowych z aktualnymi ofertami.

Ale aby samemu ubiegać się o pracę, musisz być w stanie przedstawić siebie i pracę, którą chcesz wykonywać w języku kraju, do którego chcesz wyjechać, lub przynajmniej w języku angielskim. Powinieneś również posiadać co najmniej życiorys w tym języku. Jeśli już na tym etapie masz trudności, będziesz musiał szukać pracy przez pośrednika.

Firmy pośredniczące

W niektórych przypadkach konieczna jest pomoc pośredników. Mogą oni posiadać własne bazy danych o ofertach pracy lub bezpośrednie kontakty i pomagać w przygotowaniu dokumentów i komunikacji z kandydatami, którzy nie znają języka.

Przykładowe oferty pracy znajdziesz na stronie: www.cefahrer.pl