stolik szklany

Nowoczesne meble szklane z nutą natury

Innowacyjne pomieszczenia są coraz bardziej zaskakujące i bardzo ciekawie urządzone. Wykorzystać można do tego meble szklane, które wykonywane z pasją, potrafią zaskoczyć pozytywnie każdego. Struktura stolików ze szkła jest bardzo ciekawa. To nie jest zwykły przezroczysty blat osadzony na metalowej podstawie. To wprowadzenie różnej jego gramatury oraz koloru. 

Kolorowe meble ze szkła – tego jeszcze nie było

Spotykaliśmy się z miodowymi szybami w drzwiach sypialni, czy łazienkowych i in. Były o marmurkowej strukturze. Szkło zawsze jest w drzwiczkach kredensu i innych szafkach, z przeznaczeniem na rzeczy do wyeksponowania na widok domowników. I to dotychczas był tylko jeden aspekt wykorzystania przezroczystego i słomkowego marmurkowego szkła w meblach.

Stoliki pyszniły się grubym gładkim przezroczystym blatem szklanym. Teraz nastała moda na meble ze szkłem barwionym o strukturze gładkiej oraz ryflowanej. Gładkie przepuszczają światło i widoczność. Ryflowane odbijają światło jak lustro, ale pod zmienionym kątem. Daje to wspaniały efekt wizualny. Nie ma obawy, że szklana konsola się przewróci. Jest na to sposób – można ją przykręcić do ściany.

Okrągłe stoliki i kwadratowe, które posłużą do postawienia na nich filiżanki z kawą, czy herbatą i ciastem, oddadzą nam miły klimat. Posadzenie przy takim stoliku naszego gościa będzie bardzo uroczyste. Zapalona dekoracyjna świeczka odbije swój płomień w blacie, zwiększając efekt ciepła i miłego nastroju.

Dlaczego meble szklane potrafią być tak eleganckie?

Elegancja wzięła się z pomysłu projektantów, którzy postanowili stworzyć coś niesamowitego. Jednak, żeby można było cieszyć się nietypowym i pięknym efektem, trzeba było się natrudzić i np. zatopić tkaninę w szkle. Co wcale nie jest takie łatwe. Trzeba przecież zachować równy odstęp tkaniny od górnej tafli i dolnej.

Materiał z nici nie mógł wydostawać się ze szkła, jakby blat się przetarł. Wymagana jest ogromna precyzja, aby tak dokładnie wtopić w szkło tkaninę, by się nie pomarszczyła i nigdzie nie wystawała poza szkło. Tkanina na wzór skóry kameleona albo w groszki, czy misternie wydzierganej koronki zamknięta w tafli mebla ze szkłem to niesamowity design na miarę naszych czasów.

Zobacz meble szklane: https://sklep.glastech.pl/meble