płytki marmurowe

Crema Marfil M – elegancki materiał wykończeniowy

Płytki Crema Marfil M zostały wykonane z naturalnego i popularnie stosowanego marmuru z Hiszpanii. Standardowa jakość płytek wyróżnia się wysokim, lustrzanym połyskiem. Stonowany, kremowy odcień marmuru stanowi idealne tło dla charakterystycznego dla marmuru żyłkowania w kolorze brązu.

To naturalne i efektowne żyłkowanie jest efektem występowania w tym kamieniu innych minerałów. Płytki Crema Marfil cięte są na prostokątne elementy o wymiarach 30,5x61cm. Grubość pojedynczej płytki osiąga 1 cm – idealnie nadaje się do zdobienia ścian i posadzek. Płytki są poddane fazowaniu, co ułatwia montaż i zabezpiecza je przed wykruszaniem się rogów i boków.

Crema Marfil – zastosowanie

Znajdują zastosowanie w kuchni, łazience, w holu, czy w salonie. Nadają się do zdobienia wnętrz publicznych oraz tych w zaciszu domowym. Charakteryzuje je jasnobeżowy odcień, który można określić jako kremowy, oraz charakterystyczne żyłkowanie. Ten subtelny koloryt niepozbawiony indywidualnego charakteru nadaje się do łączenia z ciemniejszymi odcieniami marmuru oraz z jasnym drewnem.

Naturalnym zjawiskiem jest występowanie małych otworów oraz wykruszeń w strukturze płytek. Ta cecha może stanowić dodatkowe walory estetyczne w klasycznych oraz nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Płytki wykonane z hiszpańskiego marmuru świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym, kumulując i powoli oddając ciepło.

Dane techniczne

Płytki wykonane są z naturalnego, hiszpańskiego marmuru w kolorze jasnobeżowym. Płyta o grubości 1 cm cięta jest na prostokątne elementy o wymiarach 30,5x61cm. Na jasnym tle widnieją charakterystyczne dla marmuru żyłkowania w ciemniejszym kolorze. Nierównomiernie rozłożone grubsze lub cieńsze żyłkowania sprawiają, że każda płytka ma swój własny, oryginalny rysunek. Fazowanie płytek zabezpiecza je przed  kruszeniem boków i rogów, ułatwia także montaż.

Aby zamówić te płyty należy skontaktować się z doradcą klienta, który poinformuje o ilości dostępnego materiału oraz cenie za ewentualne większe zamówienia. Możliwe jest sprowadzenie marmuru w większej ilości wprost od producenta z Hiszpanii lub Włoch.

Źródło: https://salonmarbella.pl/crema-marfil-m/