kaplica w krematorium

Dlaczego warto wybrać krematorium Katowice?

Kremacja to pochówek znany od wieków na całym świecie. Ludzie od wieków, po śmierci swoich bliskich, popielą ich ciała. Jest w tym coś mistycznego. Potężna moc ognia, ,,z prochu powstałeś w proch się obrócisz” mówi Biblia. Jednak nie tylko chrześcijaństwo, dopuszcza palenie ciał zmarłych. Również w innych religiach, jest to równie częste.

kremacja, czy tradycyjny pochówek?

W Indiach wśród wyznawców hinduizmu, to jedyny sposób pochówku. Również nasi Słowiańscy pogańscy przodkowie, oddawali zmarłych ogniowi. Niezależnie czy jesteśmy wierzący czy też nie, kremacja to najlepszy sposób pochowania.

Jest sposobem ekologicznym, dodatkowo, można umiejscowić więcej ciał, w jednym grobie, niż przy tradycyjnym grzebaniu zmarłych. Obecnie problemem, staje się przepełnienie cmentarzy. W przypadku urn, można wybudować rodzinne kolumbarium, które stanie się rodzinnym grobowcem.

Tyle że bez trumien, a za to z urnami. Tradycyjny pochówek, to też problem natury ekologicznej, bo dochodzi często do skażenia wody, w okolicach cmentarzy. Wybierając kremację, wybieramy czystą Ziemię. Dbamy w ten sposób, o przyszłe pokolenia.

Kremacja a Kościół Katolicki

Kościół katolicki, w pełni dopuszcza kremacje zwłok. Także jeśli zmarły był wierzący, a nie zostawił swej woli, odnośnie sposobu pochówku, możemy być pewni, że kremacja nie naruszy, jego poglądów religijnych.

Wszystkie inne religie, oprócz islamu, również zezwalają na kremacje ciał. Praktyka kremacji ciał sięga niepamiętnych czasów, zarania cywilizacji. Religia starsza od chrześcijaństwa, czyli hinduizm, praktykuje ten zwyczaj, wobec wszystkich zmarłych.

Dla hindusów, spopielenie ciała na stosie, jest normalną formą pochówku. Wynika to z przekonania, że ciało jest tylko chwilowym i pełnym cierpienia miejscem, przebywania duszy . Zwłoki należy spalić, aby ułatwić duszy, osiągnięcie wyzwolenia. Dla pogan sam ogień często był święty.

Krematorium Katowice – jak to wygląda

Sam proces kremacji, jest szybki i nowoczesny. Zwłoki są traktowane, z najwyższym szacunkiem. Rodzinna może obserwować, wprowadzanie zwłok, do pieca krematoryjnego, jeśli sobie tego zażyczy. Warto w ten sposób pożegnać naszych zmarłych. Jest to metoda, dobra zarówno dla wierzących jak i ateistów. Choć ogień, strawi ciało doczesne, zmarli na zawsze pozostają w naszej pamięci.

Dowiedz się więcej ze strony: http://sacrumzory.pl/krematorium-katowice/