gitara ze wzmacniaczem

Do czego służą kolumny i wzmacniacze gitarowe?

Chociaż stereotyp mówi inaczej, granie koncertów na żywo nie jest zarezerwowane jedynie dla ludzi profesjonalnie zajmujących się muzyką. W tzw. podziemiu artystycznym działają setki, jeśli nie tysiące zespołów, które regularnie dają występy na żywo.

Jeśli należymy do tej grupy pasjonatów i gramy muzykę aranżowaną na żywych instrumentach, często potrzebujemy nagłośnienia i wzmacniaczy, dzięki którym nasze utwory zrobią na publiczności jak najlepsze wrażenie.

Kiedy potrzebny jest nam wzmacniacz gitarowy?

Wzmacniacze do gitar, w muzycznym żargonie zwane czasami „piecami”, to urządzenia wzmacniające dźwięk wydobywający się z gitary elektrycznej. To dzięki niemu brzmienie popularnego „elektryka” jest tak plastyczne i pozwala na modyfikacje za pomocą różnych efektów.

Jeśli gramy na żywo, nie korzystając ze wzmacniaczy wirtualnych, potrzebujemy sprzętu, który pomoże nam dostroić to, jak brzmią nasze gitary, do naszych potrzeb. Jednym z renomowanych sklepów, na których możemy dostać dobrej jakości wzmacniacze, jest: music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary_Wzmacniacze-i-kolumny-343.html. W tym i wielu podobnych miejscach w internecie znajdziemy bez problemu wzmacniacze gitarowe, który wzbogacą nasze utwory o znany z komercyjnych nagrań rockowych czy metalowych, charakter.

Jaki wzmacniacz do gitary wybrać?

Chociaż sam sprzęt, jako integralna część zestawu z gitarą elektryczną, jest koniecznością i bez niego instrument nie zabrzmi tak, jak brzmieć powinien, nie oznacza to, że musimy ograniczać naszą fantazję.

Każdy wzmacniacz posiada bowiem właściwą dla danego modelu ilość pokręteł, za pomocą których możemy bawić się naszym brzmieniem. Jednym z najpopularniejszych efektów podobnych eksperymentów, jest znana z gatunku punk rock, charakterystyczna, przesterowana gitara.

Charakter brzmienia, który właściwie nie powinien być przyjemny dla ucha, ponieważ z technicznego punktu widzenia przesterowanie sygnału jest jego niszczeniem, zapisał się w historii muzyki jako ikoniczny.

Dzięki wzmacniaczom posiadana przez nas gitara elektryczna, z utworu na utwór może zmieniać się nie do poznania, z powodzeniem prowadząc melancholijne ballady, jak i ostre, garażowe kompozycje.