towary z Chin

Bezpieczny import – cło na towary z Chin

Czy w dzisiejszych czasach można bezgranicznie ufać naszym kontrahentom spoza granic naszego kraju, a szczególnie z Azji? Jak załatwić formalności typu cło na towary z Chin?

Jak zadbać o bezpieczeństwo importu? Tego typu pytania i wątki bardzo często pojawiają się na forach internetowych poświęconych tematyce importu i eksportu. Niestety już po fakcie.

Jak się okazuje import towarów i formalności jak choćby cło to obecnie dość skomplikowane zagadnienie, które niesie za sobą spore ryzyko niepowodzenia, kar oraz wielu oszukanych przedsiębiorców. Czy da się takiej sytuacji uniknąć? Zapraszamy do lektury.

Czy można ufać kontrahentom z Chin?

Bezpieczny import jest więc sprawą problemową i niełatwą. Tak więc na pytanie czy można ufać bezgranicznie kontrahentom odpowiedź brzmi niestety nie. Nie jest to jednakże regułą. Pamiętajmy bowiem o tym, że nie wszystkie firmy mają wobec nas złe zamiary i chcą nas koniecznie oszukać.

Jednak warto się zabezpieczyć przed tego typu ewentualnościami. Uczciwy i bezproblemowy import oczywiście jest możliwy. Wiele firm ceni sobie współpracę z przedsiębiorstwami zagranicznymi, jednakże w tych wypadkach obie strony mają do siebie pełne zaufanie, które zdobywane było przez kilka lat współpracy.

Ciągle istnieją jednak także przedsiębiorstwa, które po raz pierwszy importują towary i z różnych powodów nie zachowują dostatecznej przezorności i ostrożności. Nie sprawdzają wiarygodności i rzetelności swojego kontrahenta choćby w minimalnym stopniu i od razu dają mu duży kredyt zaufania.

Zdarza się, że okazuje się to dużym błędem, ponieważ trafiają na oszustów, którzy po otrzymaniu zaliczki, lub co gorsza pełnej kwoty za zakupiony towar, najzwyklej w świecie znikają.

Kto pomoże w formalnościach typu cło na towary z Chin

Obecnie w Polsce powstało wiele firm, które wiedzą jak powinien wyglądać bezpieczny import oraz jak załatwić niezbędne sprawy, jak choćby cło z Chin. Tego typu firmy chętnie wezmą udział w przedsięwzięciu jakim jest import towarów.

Jest to oczywiście odpłatne, jednakże warto jest zainwestować stosunkowo nieduże pieniądze, żeby mieć pewność, że nasz kontrahent to zaufana osoba, z którą warto nawiązać współpracę. Ponadto firmy te dysponują również zagraniczną bazą firm, które są godne polecenia i warto zapoznać się z ich ofertami.

Pamiętajmy więc o tym wszystkim zanim zdecydujemy się podpisać jakąkolwiek umowę czy zapłacić zaliczkę. W wielu wypadkach import to podstawa rozwoju naszej firmy, z którą wiążemy nie tylko nadzieje na duże zyski, ale również na stabilna i ugruntowana pozycje na rynku.

Sprowadzając towar z Azji do krajów unii europejskiej warto pamiętać o progach jeśli chodzi o wartość towaru. Są to kwoty 150 euro, 22 euro, 45 euro. Bez wchodzenia w szczegóły chodzi tu o zwolnienia oraz stawki cła i vat. Musimy o tym pamiętać decydując się na samodzielny import z Chin.

Jeśli nie chcemy samodzielnie przeprowadzać odprawy celnej lub nie wiemy jak naliczyć podatek vat – lepiej skorzystać z pomocy. na szczęście na rynku nie brakuje firm wyspecjalizowanych w imporcie towarów z Chin. Dla nich cło i vat to chleb powszedni.

Jeśli nie czujemy się na siłach co do przeprowadzenia importu towarów lepiej zaufać doświadczonej firmie z branży. Jeśli takie pojęcia jak: stawki celne, z Chin cło, system zwolnień niewiele Ci mówią, chcesz uniknąć dodatkowych opłat celnych i należności celnych, nie wiesz jak obliczyć cło w przypadku importu lub nie chcesz odwiedzać urzędu celnego i poczty polskiej to lepiej nie zabieraj się na import towarów o większej wartości.

Czasem warto zadbać o bezpieczeństwo procesów i skorzystać z pomocy firm konsultingowych.  W takiej sytuacji zyskamy nie tylko na czasie, ale tez na bezpieczeństwie. Chyba ze importujemy towary o niewielkiej wartości, których wartość nie przekracza założonych progów, na własny użytek – wtedy możemy to zrobić samodzielnie.

Więcej informacji znajdziesz na: https://izntrade.com/clo-na-towary-z-chin/