RF mikroigłowy doskonałym wsparciem dla skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa jest to zabieg, który wykorzystuje technologię fal radiowych. Stanowi on swoiste połączenie dwóch metod tudzież technologii – fal radiowych oraz mezoterapii mikroigłowej. W skórze na którą działa rf mikroigłowy zachodzi kilka zjawisk, których sumaryczny działanie daje efekt odmłodzenia, skóra odzyskuje jędrność oraz blask. Wspomniane zjawiska zachodzące w skórze to niewielkie, w pełni kontrolowane uszkodzenia mechaniczne, do których dochodzi w zewnętrznych warstwach skóry oraz uszkodzenia termiczne, w głębszych warstwach skóry właściwej.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

RF mikroigłowy zaleca się osobom które borykają się z problemem skóry pozbawionej jędrności i zwiotczałej. Może również pomóc w walce z bliznami, przebarwieniami czy rozstępami. Problemy skórne to nie jedyny problem z którym radzą sobie mikroigły sprzęt ten może również przynieść pozytywne efekty osobom zmagającym się z nadpotliwością czy chcącym skorygować owal twarzy. Istnieje niestety szereg przeciwwskazań do wykonywania radiofrekwencji, są nimi między innymi choroby autoimmunologiczne, układu krążenia czy gruźlica. Wszelkiego rodzaju implanty, pompa insulinowa czy rozrusznik serca również wykluczają przeprowadzenia zabiegu na pacjencie.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Zabieg radiofrekwencji jest bezpieczny. RF mikroigłowy praktycznie nie stwarza ryzyka przebarwień czy poparzeń, jedynym skutkiem ubocznym może być niewielka opuchlizna. Sam zabieg trwa około godziny. Zazwyczaj wykonuje się kilka zabiegów, każdy w odstępie miesiąca. O ich liczbie ostatecznie decyduje specjalista po tym jak oceni stan skóry pacjenta. Po zakończeniu sesji zabiegów należy, mniej więcej raz na pół roku wykonywać zabieg przypominający. Do wykonania zabiegu stosuje się izolowane lub nieizolowane mikroigły sprzęt do RF wyposażony jest w głowice, które mogą posiadać takich igieł 24, 49 lub 81.

RF mikroigłowy – kilka słów na temat urządzeń

Kupując sprzęt warto pamiętać aby rf mikroigłowy wykonywać na urządzeniach wykonanych z materiałów bardzo wysokiej jakości. Urządzenie takie będzie bowiem dużo bardziej trwałe oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Ważnym aspektem są też certyfikaty posiadane przez mikroigły sprzęt bez certyfikatów może być niebezpieczny dla pacjenta. Patrząc pod kątem wygody warto również upewnić się, że urządzenie będzie możliwość szerokiej regulacji podstawowych parametrów czyli intensywności, częstotliwości czy głębokości penetracji fal. Koszt urządzenia do radiofrekwencji to około 30000.

Poznaj najczęściej zadawane pytania: https://medikapoland.pl/pl/content/63-rf-mikroiglowy