Bramy Wrocław – Automatyka do bram

Bramy Wrocław to nie tylko zwykłe otwierane ręczne rozwiązania, ale także rozwiązania automatyczne. Automatykę do bram warto wybierać już w momencie budowania ogrodzenia. Dzięki temu będzie można odpowiednio rozplanować ogrodzenia, słupki czy też zamontować napęd. Jednak, jeśli automatykę do bram dokłada się do już istniejącej bramy to warto pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

Stabilność konstrukcji bramy

Przede wszystkim jeśli automatyka do bram ma sprawować się dobrze i być w pełni bezpieczna to bramy Wrocław, do których będzie montowana muszą mieć sztywną i stabilną konstrukcję. Jeśli tak nie będzie to siła naporu wiatru oraz ciężar bramy mogą spowodować odkształcenie bramy, oraz uniemożliwią pracę automatu. Oczywiście samo mocowanie stanowi również obciążenie dla konstrukcji bramy.

Usterki bramy

Kolejną kwestią, którą trzeba rozważyć to stan techniczny bram. Skrzydła powinny chodzić lekko, bez zatarć, zawadzania o grunt czy też innych problemów. Zanim zdecyduje się na montaż automatyki do bramy Wrocław to trzeba wszelkie usterki naprawić i rozwiązać. Jeśli o to się nie zadbać to automatyka może zostać bardzo łatwo uszkodzona.

Waga i wymiary bramy

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ większość producentów dostarcza modele dostosowane do konkretnych rozmiarów i ciężarów bramy. W większości w domach jednorodzinnych stosuje się lekkie bramy Wrocław. Ich wymiary zwykle nie przekraczają 4 na 1.7 metrów. Zwykle można znaleźć siłowniki w kategoriach wagowych: 0-500, 500-800, 800-2000 oraz 2000 do 4500 kilogramów. Odpowiedni wybór siłowników z całą pewnością pozwoli na odpowiednie otwieranie bramy Wrocław.

Warto także przemyśleć skąd wziąć prąd do bramy oraz zwrócić uwagę jak często korzysta się z bramy.