Usuwanie przebarwień w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej

Przebarwienia oraz odbarwienia na skórze to odróżniające się barwą od reszty cery plamki albo plamy. Najczęstszymi czynnikami ich powstawania są bodźce genetyczne, promieniowanie słoneczne, narażenie cery na działanie metali ciężkich i zaburzenia równowagi hormonalnej. Czołowym powodem powstawania tych defektów jest nadwyżka pigmentu w cerze. Pigmentacyjne przemiany skórne mogą pojawić się na policzkach, nosie, dłoniach oraz dekolcie, niekiedy na żuchwie. W radykalnej postaci może nawet dochodzić do przebarwienia cery w formie pasów w środkowej części twarzy. Należy wiedzieć, że usuwanie przebarwień kraków w większości przypadków dokonuje się za pomocą zabiegów, takich jak peeling chemiczny czy mikrodermabrazja. Niemal człowiek ma na cerze jakieś plamki oraz piegi, toteż wielu tyczy problem usuwania przebarwień (dużo na ten temat: http://leaclinic.pl/usuwanie-przebarwien-krakow).

Za ich powstanie przede wszystkim odpowiedzialne są promienie ultrafioletowe. Gdy ciało wystawione jest na słońce bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, a balsamy mają za małe filtry promienie ultrafioletowe mogą pojawić się przebarwienia. Zazwyczaj taka skórna wada pojawia się jesienią, gdy opalenizna znika. Jednak bodźcem powstawania przebarwień jest nie tylko słońce.

Często wywołują je niektóre niezdrowe specyfiki, kosmetyków czy ziół. Zdarza się, iż skłonności do plam dziedziczymy po rodzicach. Usuwanie przebarwień można zrealizować przez tuszowanie ich korektorem, podkładem lub samoopalaczem. Balsamy wybielające pomogą w usuwaniu niedużych przebarwień. Oprócz tego, usuwanie przebarwień po trądziku może odbywać się za pomocą kuracji zimnem. Krioterapia daje satysfakcjonujące wyniki w przypadku rogowacenia starczego, plam soczewicowatych, brodawek łojotokowych.

Przebarwienia skóry twarzy mogą być wysoce nieestetyczne. Zamiast daremnych prób kamuflażu, lepiej próbować metod usuwania przebarwień, które polecają specjaliści.