Elastycznie tworzone ściany

W budownictwie i wszelkich branżach związanych z konkretnymi działaniami istotna jest funkcjonalność i swoboda działania. Produkty tworzone z myślą o tych kwestiach są strzałem w dziesiątkę.

Realizacja planu budowy

Dodatkowo, jak wiadomo czas to pieniądz, w szczególności, kiedy produkty i inwestycje wprowadza się w biznesie. Jeśli chodzi o ściany oporowe, jedną z ich korzyści jest także szybki czas potrzebny na zrealizowanie planu, czyli zamontowanie ściany w odpowiednim momencie i możliwość rozpoczęcia korzystania z niej. Istnieje też pewna dowolność korzystania z nich.

Bez zmian oczywiście pozostaje możliwość pełnienia funkcji podparcia dla określonych tworzyw. Jeśli jednak nawet nie obciąży się ścian, może to też być po prostu ogrodzenie.

Po obciążeniu, ściany te mogą pełnić dwie funkcje naraz, lub przybierać zmienne zastosowanie, gdzie raz ważniejsza będzie jedna funkcja, raz inna.

Łączenie ścian oporowych

Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy ściany oporowe przez cały czas stanowią ogrodzenie, a jako podparcie służą z przerwami, np. gdy towar jest rozładowywany i przechowywany tak przez pewien czas.

Możliwość bieżącego lub natychmiastowego dostosowywania ścian do swoich potrzeb, dają akcesoria służące do zespalania ze sobą ścian. Dzięki temu w każdym praktycznie momencie można powiększyć konstrukcję, uzupełniając ją o kolejne, dodatkowe ściany.

Nie trzeba więc od początku tworzyć konstrukcji jakby na zapas. Daje to większą swobodę planowania i bieżącego zarządzania posiadaną do dyspozycji przestrzenią, z możliwością zmian.