Z których aptek internetowych nie warto korzystać?

Pierwszym na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy skorzystać z usług apteki internetowej jest to, jakie leki ona oferuje. Jeżeli na przykład apteka internetowa nie żąda od pacjenta recepty podczas sprzedaży leków na receptę, powinien być to dla nas ostrzegawczy znak.

Może okazać się, że nie działa ona w zbyt legalny sposób, jeżeli oferuje leki na receptę, bez recepty. Lepiej w takiej sytuacji poszukać innego punktu, który działa legalnie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że leki pochodzą z dobrego źródła. Ponadto, nasze wątpliwości powinna wzbudzić również zbyt niska cena leków, w porównaniu do oferty innych punktów stacjonarnych. Jeżeli ceny leków są zbyt niskie, może okazać się, że są one oszukane lub mają coś złego ze składem.

Trzeba pamiętać o tym, że leki refundowane muszą kosztować wszędzie tyle samo. Nie ma na nie promocji. Dlatego też nie warto nabierać się na to, że apteka internetowa oferuje je w promocyjnych cenach. Na pewno nie będzie to dla nas zbyt dobry znak i zbyt dobra sytuacja, jeżeli z takiej oferty skorzystamy. Lepiej poszukać wtedy innego punktu lub pójść po prostu do apteki stacjonarnej.

Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że nabywane leki odznaczają się odpowiednią jakością i nie ma z nimi żadnych problemów. Bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie pod każdym względem. W końcu nie należy ryzykować swojego zdrowia dla kilku złotych mniej za lek. To zdecydowanie nie jest tego warte.