Kiedy warto wykonać zdjęcie panoramiczne zębów?

To stomatolog zleca zdjęcie panoramiczne zębów we Wrocławiu. Należy je wykonać, gdy otrzymamy od niego skierowanie. Zwykle wykonywane jest po to, aby sprawdzić ogólny stan uzębienia nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Niektórych wad nie da się wykryć powierzchownie.

Potrzebne jest właśnie zdjęcie panoramiczne, aby możliwe było ocenienie tego, jak zęby się prezentują i czy nie psują się od wewnątrz. Sprawdzanie jest to, czy leczenie kanałowe przyniosło spodziewane rezultaty oraz to, jak bardzo zaawansowana jest próchnica. Dzięki temu, że zdjęcie zostanie wykonane prawidłowo, lekarz stomatolog będzie w stanie właściwie ocenić stan uzębienia.

Zazwyczaj trzeba wykonać zdjęcie panoramiczne, jeżeli podejmujemy leczenie implantologiczne, protetyczne czy ortodontyczne. Dzięki zdjęciu stomatolog ma pełny ogląd tego, jak wyglądają zęby i może zaproponować pacjentowi dogodną metodą leczenia, bez żadnych problemów. Zdjęcie pozwala także na odpowiednie zaplanowanie zabiegu usuwania zębów.

Na zdjęciu można będzie wykryć zmiany, które nie były widoczne gołym okiem. Dlatego też, jeżeli stomatolog zleci nam wykonanie takiego zdjęcia panoramicznego, bez dwóch zdań należy je wykonać. Dzięki temu leczenie zębów będzie skuteczne i właściwe.

Źródło: http://panoramed.pl/diagnostyka/zdjecia-panoramiczne-zebow-pantomograficzne-wroclaw